یک دنیا نوآوری پشت نام تجاری Admer میتسوئی کمیکال

شاید امروزه تولیدکنندگان بسیاری داعیه تولید چسب های بین لایه ای حاوی گروه های مالئیک انهیدرید را داشته باشند، اما باید بگوییم اگر از گریدهای تولیدی این چسب ها که در صنایع مختلفی همچون بسته بندی، خودرو، لوله و اتصالات و … به کار می روند، درصد مالئیک آزاد بگیریم و خواص عملکردی آن ها را بیازماییم، تنها به تعداد انگشتان دست از تولیدکنندگان صاحب نام و آوازه باقی می مانند که برای بیش از 20 سال است به تولید این محصولات فوق مهندسی مشغول هستند. میتسوئی کمیکال ژاپنی (Mitsui Chemical) یکی از این کمپانی ها است که نام تجاری چسب های بین لایه ای خود را Admer قرار داده است.

mitsui admer

اگر Ad را به معنای اضافه شدن در نظر بگیریم و mer یونایی الاصل را به معنای واحد سازنده لحاظ کنیم، Admer در لغت به معنای پلیمری است که بخش های سازنده آن قابلیت اضافه شدن و چسبیدن را دارند. Admer در فرایند شکل دهی دقیقا چنین کاری را می کند. به لطف فناوری منحصر بفرد میتسوئی کمیکال در تولید پلی الفین های حاوی گروه های قطبی مانند مالئیک انهیدرید، Admer قابلیت ایجاد اتصال ما بین اجزای غیر قطبی همچون پلی الفین ها را با دیگر اجزای قطبی مانند PA و EVOH را دارد.

گریدهای مختلف Admer بر پایه PE و PP تولید می شوند و در کاربردهای گوناگونی چون تولید فیلم های بسته بندی و کشاورزی چند لایه حاوی PA و EVOH، تولید لوله های چند لایه حاوی EVOH و آلومینیوم و تولید مخازن سوخت خودروی چند لایه حاوی EVOH به کار می روند. در بخش های بعدی با مشخصات هر یک از این گریدها آشنا خواهیم شد.

درباره نویسنده

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *